У Данії знайшли казку Андерсена, написану в шкільні роки

Найперший з відомих творів данського письменника-казкаря Ганса Хрістіана Андерсена був випадково виявлений в середу в національному архіві Данії, повідомляє РІА “Новости” з посиланням на данські ЗМІ.

За їхніми даними, директору архіву Мадсу Крістенсену в середу ввечері зателефонував один з дослідників, який нібито виявив рукопис з казкою, на його думку, написаною Андерсеном ще в шкільні роки. Цінність знахідки невдовзі підтвердили провідні фахівці з творчості датського казкаря. У казці під назвою “Сальна свічка” розповідається про пригоди свічки, яка прагнула зрозуміти сенс свого існування. Наприкінці оповідання свічка зустрічає кресало, яке запалює свічку, тим самим вказавши їй на її призначення.

“Це сенсаційне відкриття, – цитує агентство слова одного із знавців творчості Андерсена, Ейнара Аскгарда. – З одного боку, тому, що це, швидше за все, найперша казка Андерсена, з іншого, тому, що вона показує, що він цікавився казками ще в юному віці, до того, як став письменником”, – сказав експерт.

Численні казки, подорожні нотатки і вірші Ганса Крістіана Андерсена (1805 – 1875) були перекладені на 125 мов світу. Найвідоміші казки письменника – “Гидке каченя”, “Стійкий олов’яний солдатик”, “Принцеса на горошині”, “Снігова королева” та багато інших – читають діти й дорослі по всьому світу. Вони добре відомі не тільки в Європі та Америці, але і в Японії, Китаї та інших країнах Азії.

Newsru