У Канаді на 9,5 % впали продажі друкованих книг

У третьому кварталі поточного року в кількісному і грошовому еквіваленті знизилися продажі друкованих книг в Канаді. Найбільше постраждала нон-фікшн література.

У порівнянні з аналогічним періодом в 2011 році, в третьому кварталі поточного року на 9,5% впали продажі друкованих книг в Канаді. У доларовому еквіваленті, згідно з останніми даними некомерційної галузевої групи BookNet Canada, зниження склало 6,4%. Найбільші втрати відзначаються серед книжок нон-фікшн літератури, там зниження склало 12,4% в кількісному і 13% у грошовому еквіваленті. Утім, учасники ринку вважають, що таке падіння пов’язане, в першу чергу, з тим, що в першій половині 2011 року була випущена біографія Стіва Джобса, яка зробила торік небувало високі продажі в нехудожньому сегменті книжкового ринку.

Імовірно, однією з причин падіння реалізації друкованої літератури є різке зростання цифрових продажів, який, згідно зі звітом BookNet, опублікованим в жовтні, склав, в середньому, 16% за першу половину 2012 року.

Відзначається також позитивна динаміка у сфері інтернет-продажів: книги онлайн (в тому числі і друковані) тепер воліють купувати 35% канадських споживачів.

Найменше постраждала художня література, опустившись на 7,1% в кількісному і всього лише на 0,3% в доларовому еквіваленті. Продажі дитячих книг скоротилися на 10,1% в примірниках і на 6% в доларах.

Pro-books.ru