Єврокомісія модернізує авторське право для цифрової епохи

Члени Єврокомісії оголосили, що починають розробку плану приведення авторського права у відповідність з реаліями цифрової епохи.

Єврокомісія оголосила про те, що вважає за необхідне модернізувати нинішні норми авторского права, щоб вони відповідали реальним вимогам сучасного електронного ринку. Комісія приступає до роботи над планом дій на початку 2013 року.

Метою є «забезпечити правові умови, у яких авторське право залишалося б придатним при використання в новому цифровому контексті», йдеться в заяві Єврокомісії.
Процес перетворення почнеться зі «конструктивного діалогу зацікавлених сторін», який розпочнеться в першому кварталі наступного року і торкнеться питань, які комісія визнала найважливішими для прогресу в сфері копірайту. Серед них – відсутність кордонів при поширенні контенту; використання авторського права для контенту, створеного користувачами; оплата за поширення приватних копій творів; встановлення особливих правил для доступу до творів, що є культурною спадщиною.

У відповідь на цю заяву Федерація європейських видавців (Federation of European Publishers) повідомила: «Ми готові продовжувати нашу співпрацю із зацікавленими сторонами для того, щоб знайти рішення вигідне для всіх – громадян, авторів, магазинів, видавців. Але будь-яка пропонована реформа повинна бути завжди ретельно опрацьована і триматися на правовій та економічній основі, щоб не відбулося зниження рівня поширення культурних об’єктів. Ми сподіваємося, що спільна робота з Єврокомісією та установами культури приведе до досягнення збалансованих змін у законах про авторські права».

Закінчити діалог з приводу внесення актуальних змін в європейські закони про авторське право планується в грудні 2013 року.

Pro-books.ru