Названі Книжки року 2012 за версією IBBY: «Домашні віршики» та «Оро»

«Домашні віршики» Міхала Русінека і «Оро» Марцеля А.Марцеля були вибрані Книжками року польської секції IBBY. Про це повідомляє Rzeczposlolita.

IBBY, чи Спілка Друзів Книжки для Молоді, щороку нагороджує найцікавіші новинки для дітей та молоді.

В номінації «Дитяча література» Книжки року 2012 перемогли «Домашні віршики» Міхала Русінека. Це збірка віршів про предмети, які можна знайти у себе вдома. У створеному автором поетичному світі вони живуть власним таємничим життям: поріг ставить підніжки всім без розбору, ключі, які так люблять свободу, тримають на ланцюгу, вішаки – це «дикі звірята», а ненажерливі крісла харчуються шкарпетками. Русінек часто бавиться звучанням слів.

Книжкою року 2012 в номінації «Література для молоді» стала «Оро» Марцеля А.Марцеля. Під псевдонімом ховаються дві авторки: Ольга Савіцька і Дана Лукасінська. Героїнею книжки є тринадцятирічна Лєна, яка одразу по народженні залишилася сиротою. Вона потрапляє в різні родини, але змушена повертатися знову до дитячого будинку. Оро – це хлопчик, якого може бачити тільки сама героїня, допомогає їй звикнути до власних почуттів.

Також отримали нагороди ілюстратори. В номінації «Ілюстрована книжка» нагорода дісталася Маріанні Оклеяк за ілюстрації до книжки «Я – місто. Варшава» за текстом Олександри Шкоди, а в номінації «Ілюстрації» перемогла Марта Ігнерська з проектом графічної книжки «Усе це гра» за текстом Анни Червіньської-Ридель.

Друг Читача