Лист Наполеона з обіцянкою висадити в повітря Кремль продали за 187 500 євро


Лист Наполеона Бонапарта з обіцянкою підірвати московський Кремль проданий з аукціону в палаці Фонтенбло в Парижі. Про це повідомляє Agence France-Presse.

Послання, закодоване за допомогою цифр і підписане ім’ям “Нап”, датується 20 жовтня 1812 і адресоване міністру закордонних справ Франції Півдню Бернару Маре. “Я підірву Кремль 22-го числа в 3:00 ранку”, – йдеться в записці.

Організатори розраховували виручити за лист приблизно 10-15 тисяч євро, однак підсумкова ціна, за якою воно було продане, більш ніж у десять разів перевершила естімейт і склала 187 500 євро.

Армія Наполеона увійшла в Москву 14 вересня 1812 року і перебувала в місті трохи більше місяця. 20 жовтня французи були змушені покинути Москву через відсутність достатньої кількості продовольства і поганого стану морального духу армії.

Загроза Наполеона підірвати Кремль через брак часу на підготовку було здійснена лише частково: тільки Водовзводна вежа була зруйнована повністю, ще кілька башт, а також стіни і Грановита палата серйозно постраждали від вибухів.

Lenta.ru