У Німеччині запустили найбільшу онлайн-бібліотеку, яка стане частиною Europeana

У Німеччині відкрилася найбільша в країні онлайн-бібліотека Deutsche Digitale Bibliothek (DDB). З 28 листопада бета-версія сайту доступна для інтернет-користувачів. Презентація проекту відбулася в цей же день в Берліні.

У бібліотеці зібрані 5,6 мільйонів книг, архівів, фотографій пам’ятників, репродукцій картин, аудіозаписів і фільмів, пише DW-WORLD із посиланням на dpa. Завдяки доступу до них процес дослідження і навчання повинен стати простіше. Над проектом працювала велика група фахівців з літа 2007 року.

У перспективі планується, що ця бібліотека об’єднає всі німецькі культурні та наукові установи з їх онлайн-бібліотеками та інтегрує в європейський проект Europeana, який існує вже чотири роки. На даний момент, як відзначив експерт з питань культури та ЗМІ фракції ХДС / ХСС у бундестазі Вольфганг Бернзен, DDB надає доступ до фондів 1,8 тисячі культурних і наукових закладів, а в майбутньому їх число повинне збільшитися до 30 тисяч.

При цьому творцям бібліотеки доводиться рахуватися з авторським правом, чинним у Німеччині. У зв’язку з цим мистецтво, література і наукові праці XX – початку XXI століть представлені досить скупо, пише Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Lenta.ru