Google Books: як відсканувати тисячу сторінок за півтори години за допомогою пилососа

Опубліковані схеми та описи, за допомогою яких будь-який бажаючий, за наявності достатньої технічної кваліфікації, зможе виготовити швидкісний книжковий сканер «як у Google».

Для масової безперервної оцифровки друкованих книг фахівці з Google Books давно і успішно використовують сканерs, де для автоматичного перевертання сторінок застосовується вакуумна система, що виключає зминання або розриви сторінок. Такі сканери здатні за півтори години відсканувати 1000 сторінок практично без участі людини.

Нещодавно компанія Google презентувала «домашній» варіант свого пристрою, який можна виготовити самостійно з підручних матеріалів. У відкритому доступі опубліковані специфікації сканера.

Пристрій складається з металевої тригранної призми з отворами. Усередині цієї призми знаходиться звичайний сканер, окремо до неї підключається простий побутовий пилосос. Книга поміщається в рамку, яка переміщується вздовж граней призми, а пилосос створює потік повітря, який, проходячи через щілини призми, змушує сторінки книги перевертатися. Спеціальний роздільник зводить до мінімуму ймовірність того, що кілька сторінок перекинуться за один раз.

Pro-books