Під закон про захист дітей від інформації підпадає 95% книг у Росії

Видавці вважають, що під закон про захист дітей від інформації потрапляють 95% хороших книг. Обговорювати це питання будуть на ярмарку non/fictio№ в рамках конференції «ФЗ-436: що не книга – то стаття».

Якщо строго дотримуватися досить розмитих положеннь закону про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю та розвитку, то під заборону потрапляє 95% хорошої дитячої літератури, повідомила головний редактор видавництва «Самокат» Ірина Балахонова на прес-конференції, присвяченій дитячій програмі книжкового ярмарку non/fiction 2012.

Недосконалість прийнятого закону вже породила паніку в колах професійних книжників – щоб уникнути адміністративних стягнень або навіть кримінальної відповідальності, багато книготорговці профілактично вилучають з продажу літературу, яка, як може комусь здатися, завдає шкоди здоров’ю і розвитку дітей.

«З моменту набуття чинності закону про шкідливу ​​інформацію трапилася паніка. Було зафіксовано кілька прецедентів, коли книги були вилучені з бібліотек ще до рішення суду, тільки після отримання листа від Астахова, який звернувся до губернатора Свердловської області з проханням вилучити книги », – повідомила Балахонова, нагадуючи про те, як громадська організація «Уральський батьківський комітет» боролася з розрахованими на підростаюче покоління книгами зі статевого виховання.

«У листі губернатору, в якості одного з мотивів необхідності вилучення цих книг, Павло Астахов вказує на те, що в 2011 році зафіксовано зростання захворюваннями сифілісу та іншими статевими інфекціями серед дівчаток-підлітків. Я не розумію, яким чином просвіта веде до зростання числа подібних захворювань. Закон розмито, його формулювання не можливо застосовувати до книг. Якщо ми позбавляємо дитину літератури і не даємо через книги можливість пізнавати життя, то звідки вона візьме цю інформацію? », – Цитує слова Ірини Балахонова РІА Новини.

Також Балахонова загострила увагу на те, що в законі нічого не сказано про науково-популярну, розвиваючу літератури та енциклопедії, при цьому частина заборонених дитячих книг належить саме до жанру нон-фікшн

За матеріалами Pro-books