Автору “Хронік Нарнії” поставлять пам’ятник у Вестмінстерському абатстві

У Вестмінстерському абатстві Лондона в 2013 році з’явиться меморіальна плита на згадку про британського письменника, есеїста і літературного критика Клайва Стейплза Льюїса (Clive Staples Lewis), автора відомого циклу книг “Хроніки Нарнії”. Про це повідомляє BBC News.

Пам’ятник буде встановлено в “куточку поетів” Вестмінстерського абатства 22 листопада 2013, подія приурочена до 50-річчя з дня смерті Льюїса.

Льюїс, що народився в 1898 році в Белфасті, більшу частину життя пропрацював викладачем у коледжі Магдалени в Оксфорді. Перша частина його “Хронік Нарнії” – “Лев, чаклунка і платтяна шафа” – була видана в 1950 році. По всьому світу було продано більше ста мільйонів копій цього циклу книг, вони були екранізовані.

Серед інших відомих художніх творів Льюїса BBC News називає “Листи Баламута” і цикл “Космічна трилогія”. Також він написав ряд публіцистичних релігійних книг, у тому числі “Просто християнство” і “Чудо”.

“Куточок поетів” знаходиться в одному з прибудов Вестмінстерського абатства, в ньому поховані такі відомі британські письменники, як Джеффрі Чосер і Чарльз Діккенс, а також встановлені пам’ятники і меморіальні дошки, присвячені Вільяму Шекспіру, Джорджу Байрону, Джону Мілтону і багатьом іншим.

Востаннє пам’ятник в куточку поетів встановлювали в грудні 2011 року в пам’ять про британського поета Теда Х’юза (Ted Hughes), померлого в 1998 році.

Lenta.ru