На честь братів Стругацьких назвуть Центр сучасної літератури і книги

Близько 13:00 труну з тілом Стругацького винесли з “Манежу” і занурили в автобус. Письменника проводили аплодисментами.
Після прощання тіло Стругацького відвезуть в крематорій, його прах розвіють над Пулковськими висотами. Таке рішення прийняла родина письменника.

Церемонія прощання з письменником Борисом Стругацьким, який помер 19 листопада на 80-му році життя після важкої хвороби, завершилася в Центральному виставковому залі “Манеж” в Петербурзі, передає “Інтерфакс”.

“Манеж” був заповнений колегами, друзями і читачами творів братів Стругацьких. Серед охочих попрощатися були письменники Данило Гранін, Дмитро Биков, Ніна Катерлі та інші. Попрощатися з письменником прийшли і представники влади – нинішній і колишній губернатори Санкт-Петербургу Георгій Полтавченко і Валентина Матвієнко.

Директор Центру сучасної літератури і книги Дмитро Караліс зазначив, що центр буде названо ім’ям Стругацьких. “Таке рішення ухвалив Данило Гранін, вдова письменника погодилася”, – додав він.

Директор Фонду братів Стругацьких Сергій Арно розповів, що Спілка письменників вже готує документи для топонімічної комісії, щоб рішення про увічнення пам’яті письменників було прийнято найближчим часом.

Раніше заступник голови топонімічної комісії Північної столиці Андрій Зонін повідомив журналістам, що пропозиції про найменування вулиць іменами братів Стругацьких не надходило, але він підтримав би таку. Ідею підтримали міністр культури РФ Володимир Мединський і губернатор Петербурга.

Близько 13:00 труну з тілом Стругацького винесли з “Манежу” і занесли в автобус. Письменника проводили аплодисментами.

Після прощання тіло Стругацького відвезуть в крематорій, його прах розвіють над Пулковськими висотами. Таке рішення прийняла родина письменника.

Newsru