12 років тюрми для китайського поета

Суд повіту Шехун в китайській провінції Сичуань засудив до дванадцяти років тюремного ув’язнення поета-дисидента Лі Біфена (Li Bifeng), який був визнаний винним у шахрайстві при укладанні договору. Як повідомляє агентство Associated Press, про це заявив адвокат засудженого Чжао Цзяньвей (Zhao Jianwei), тоді як влада офіційно вирок не підтвердила.
Поет Лі Біфен у першому ряду посередині

Дружина дисидента Чжань Ся (Zhan Xia) заявила, що справа стосується договору Лі з компанією, якій він допомагав продавати житлові приміщення на острові Хайнань. Чжань стверджує, що звинувачення в шахрайстві проти її чоловіка були безпідставно висунуті цією компанією після продажу квартир. Адвокат також стверджує, що вирок винесений без належних підстав і з процедурними порушеннями, і обіцяє його оскаржити.

За словами іншого дисидента – Ляо Іу (Liao Yiwu), відомого також як Лао Вей (Lao Wei), китайська влада переслідує його друга Лі, помилково вважаючи, що той в 2011 році допоміг Ляо втекти з країни. Ляо, що знаходиться в Німеччині, організував міжнародну кампанію за звільнення Лі Біфена, до якої залучив, в числі інших, лауреата Нобелівської премії з літератури Герту Мюллер.

Раніше Лі Біфен, якому зараз 48 років, відбув п’ятирічний термін ув’язнення за участі в протестах 1989 року на площі Тяньаньмень. У вересні 2011 року він був затриманий за підозрою в шахрайстві, суд над ним почався в липні 2012-го.

 

За матеріалами Lenta.ru та Wyborcza.pl