Книга про Pussy Riot вийшла без згоди учасниць групи

Російське видавництво “Ексмо” випустило книгу “Pussy Riot. Що це було?” без узгодження з групою. Про це пише Lenta.ru з посиланням на чоловіка учасниці колективу Надії Толоконникової Петра Верзілова.

Прізвищем його дружини підписана книга. Зі слів чоловіка активістки, до книги увійшли тільки матеріали, що були у вільному доступі: інтерв’ю, газетні публікації та пости з блогу Pussy Riot.

Як заявив Верзілов, йому постфактум зателефонували з видавництва і запропонували дати дозвіл на друк заднім числом. “Вирішувати групі, потрібно запитати Надю, все-таки там її прізвище на обкладинці вказане”, – сказав чоловік Толоконникової.

У видавництві “Ексмо” відмовилися коментувати вихід книги.

Вона з’явилася в інтернет-магазині “Озон”. Як сказано в анотації, в ній розповідається “новітня історія вітчизняного акціонізму очима активної учасниці арт-групи “Війна” й ідейного лідера Pussy Riot”.

Три учасниці Pussy Riot в серпні 2012 року були засуджені до двох років позбавлення волі.

Разом з Надією Толоконниковою були засуджені Марія Альохіна та Катерина Самуцевич. Їх визнали винними в хуліганстві, скоєному з мотивів релігійної ненависті. Мосміськсуд замінив реальний строк Самуцевич на умовний, двох інших дівчат було відправлено в колонію.

Адвокати Марк Фейгін, Микола Полозов і Віолетта Волкова, які вели справу з самого початку і вийшли з неї тільки в листопаді, заявили, що мають намір написати книгу про процес над учасницями Pussy Riot.

Ukranews