“50 відтінків сірого” визнали негідним премії за найгірший опис сексу

Журі Bad Sex in Fiction Award 2012 оголосило номінантів на премію за найгірший опис сексу в літературі, пише The Guardian. Всупереч очікуванням у фінал не потрапили Джоан Роулінг зі своєю книгою “Вільне місце” і “50 відтінків сірого” Е Л Джеймс.

За словами журі, дискусії про книгу Роулінг велися бурхливі, проте в підсумку експерти журналу прийшли до висновку, що, незважаючи на пару нудотних моментів, роман не відповідає критеріям премії. “50 відтінків сірого” журі виключило як відверту порнографію – за правилами Literary Review, премія не присуджується еротичним романам.

Всього в шорт-лист премії британського журналу Literary Review пройшли вісім творів. Зокрема, на неї претендує класик американської літератури Том Вулф, який вже є володарем антипремії – у 2004 році йому вручили Bad Sex in Fiction Award за роман “Я – Шарлотта Сіммонс”.

На цей раз на премію, що відзначає грубе, несмачне і іноді невиправдане використання описів сексуальних сцен, номіновано твір Вулфа “Назад до крові” (“Back to Blood”), четвертий роман американця, у якому дія розгортається в Майамі. Журі відзначило, що в його тексті, який зачіпає такі теми, як еміграція, злочинність, секс, сім’я, зустрічаються, наприклад, наступні метафори стосовно героїні, що відчуває збудження: “потік в її стегнах змивав мораль”. Або подібні сцени: “Магдалена була в напівдрімоті після пробудження. Щось гладило її”.

Лауреат Bad Sex in Fiction Award за 2012 рік стане відомий 4 грудня. Минулого року премію отримав американець Девід Гатерсен за роман “Цар Ед”.

Письменник Том Вулф прославився своїми романами “Електроохолоджуючий кислотний тест” (1968) і “Багаття з амбіцій” (1987). Він є володарем Американської літературної премії, премії Дону Пассоса та інших.

Lenta.ru