Спадкоємці Толкіна вимагають від Warner Bros $80 млн за гру за мотивами книг письменника

Спадкоємці Толкіна і видавець Harper Collins оформили в суді Лос-Анджелеса позов до компанії Warner Bros. на 80 мільйонів доларів США, повідомляє The Hollywood Reporter.

Приводом для позову стали не самі екранізації “Володаря кілець” і “Хоббіта”, а супутні товари та послуги. Зокрема, позивачів категорично не влаштовує той факт, що Warner Bros. надала третім особам права на створення слот-машини, заснованої на фільмі “Володар кілець”. За наявними даними, ця слот-машина існує як у вигляді ігрового автомата, так і у формі програми.

Компанія, що представляє інтереси спадкоємців Толкіна, дізналася про існування слот-машини, коли у вересні 2010 року один з юристів отримав спам, що рекламує програму. У позові йдеться, що Warner Bros. були надані права на створення сувенірної продукції (маються на увазі, зокрема, фігурки персонажів, посуд і одяг) – але не на експлуатацію персонажів, придуманих Толкіном, в подібних онлайн-розвагах.

Фільми трилогії Пітера Джексона “Володар кілець” були випущені в прокат в 2001, 2002 і 2003 роках. Сукупні збори трьох картин перевищують 2,9 мільярда доларів США. На грудень 2012 року заплановано реліз першого фільму серії “Хоббіт” (Джексон також вирішив розбити екранізацію цього твору Толкієна на три частини). Світова прем’єра стрічки “Хоббіт: Неждана подорож” відбудеться в кінці листопада в Новій Зеландії, на батьківщині режисера.

 

Lenta.ru