Помер видатний фантаст Борис Стругацький

«Останні кілька днів він перебував у лікарні, лікарі оцінювали його стан як тяжкий. Сьогодні ввечері його не стало», – розповів радіостанції «Э хо Москвы» друг Стругацького Борис Вишневський.

Борису Стругацькому було 79 років. Він був одним із найвідоміших радянських і російських письменників-фантастів XX століття. У співавторстві з братом Аркадієм він написав близько 30 романів і повістей, у тому числі «Понеділок починається у суботу», «Важко бути богом» і «Пікнік на узбіччі», які стали культовими.

Твори Стругацьких неодноразово екранізувалися. Найбільш відомий фільм «Сталкер», знятий Андрієм Тарковським за «Пікніком на узбіччі» у 1979 році; також відомі картини «Дні затемнення» Олександра Сокурова і «Залюднений острів» Федора Бондарчука.

Після смерті брата у 1991 році Борис Стругацький випустив кілька творів, написаних ним самостійно, наприклад, роман «Безсилі світу цього» (вийшов під псевдонімом С.Вітицький, як і деякі інші твори). Крім того, з 2002 року Стругацький був головним редактором літературного журналу «Полудень. XXI століття».

Форум