Шведські видавництва відмовляються постачати книги до бібліотек

Для того, щоб збільшити обсяги продажів, провідні видавничі будинки Швеції ввели серйозні обмеження для бібліотек, що стосуються видачі відвідувачам популярних книг.

Видавництва Швеції розробляють систему, яка дозволить обмежити бібліотеки у видачі клієнтам книг зі списку «бестселерів». Робиться це для того, щоб видавничі будинки не втрачали гроші в перші, гарячі місяці продажів популярних творів. Причому «карантини» торкнуться як паперових, так і електронних видань, а деякі найменування видавці взагалі планують припинити постачати в бібліотеки. На ті твори, які все ж потраплять в публічні бібліотеки, буде накладено вето строком на чотири місяці. Також імовірне введення тимчасової заборони на видачу деяких видань, які вже знаходяться в сховищах бібліотек, але все ще користуються підвищеним попитом у покупців. Про це повідомляється на сайті Стокгольмської міської бібліотеки.

Досі в шведських бібліотеках діяла тільки система обмеження копіювання виданих читачам електронних книг, а також вони автоматично блокувалися на особистих пристроях клієнтів бібліотек після закінчення стандартного терміну, передбаченого правилами користування. Цей термін складав чотири тижні.

Шведські видавці користуються досвідом колег із США, які знаходять найрізноманітніші варіанти захисту себе від втрати доходів: від повної відмови поширювати свої електронні видання в бібліотеках до введення серйозних обмежень на їх видачу.

Pro-books