Єврокомісія вважає дитячу класику гендерно неправильною

На думку комітету Єврокомісії з прав жінок, класичні твори дитячої літератури формують у підростаючого покоління неправильне уявлення про сучасний світ, тому читання таких книг слід обмежити.

 

Комітет з прав жінок при Єврокомісії підготував звіт, у якому особлива увага приділяється тому, що класичні дитячі книжки, які жителі Євросоюзу продовжують читати своїм дітям десятиліттями, формують у підростаючого покоління невірну гендерну модель сучасного світу. У цих книжках дорослі найчастіше діють за канонами домострою – тато працює, мама сидить вдома і виховує дітей. Це, на думку євродепутатів, неприпустимо, оскільки у малюків може створитися враження, що жінці місце не в офісі, а на кухні, а також сформуються інші гендерні стереотипи.

 

Щоб виправити ситуацію, Єврокомісія пропонує ввести в навчальних закладах спеціальні курси, на яких дітям будуть роз’яснювати, що всі – і хлопчики, і дівчатка – наділені рівними правами і можуть робити свою кар’єру незалежно від статі. На таких курсах школярам запропонують прочитати правильну літературу, а неправильну – засунути подалі на полицю.

 

Негативну реакцію дана пропозиція викликала в Британії. Представники руху «євроскептиків» відзначають, що приділяти увагу таким «дрібницям» на тлі зростаючої економічної кнізіси в Європі, щонайменше, непрофесійно і говорить про неефективне використання ресурсів Євросоюзу. Було висловлено думку, що, замість того, щоб займатися соціальною інженерією підростаючого покоління, єврочиновники могли б більше уваги приділити питанню працевлаштування батьків на тлі зростаючого безробіття. Також британці заявили, що збираються боротися за своє право читати дітям книги на зразок «Пітера Пена», незважаючи на те, що героїні цих книг не працюють і не займаються кар’єрою.

 

Нагадаємо, нещодавно в Латвії вибухнув скандал з приводу дитячих книг про рівноправність статей. Видання з гендерного виховання дошкільнят, які успішно пройшли цензуру в Данії, викликали обурення 54 громадських організацій Латвії, які виступають за те, щоб заборонити розповсюдження книг «День, коли Карліс був Карлін» і «День, коли Рута була Ріхардом» в дитячих садках.

Pr0-books