Онук автора «Незнайка» позивається до інтернет-магазину

Картинка: liveinternet.ru

Спадкоємець творів автора дитячого книжкового серіалу про Незнайку, Ігор Носов, подав позов до суду проти магазину «Озон». Підставою стала реалізація інтернет-магазином нелегальних накладів «Незнайки на Місяці».

Позов в Савеловський суд Москви проти ТОВ «Інтернет рішення», яким керується найбільший російський інтернет-магазин «Озон», подав онук Миколи Носова Ігор, який вважає, що магазин поширював незаконно додрукований наклад книги «Незнайко на Місяці». Сума позову – 100 тисяч рублів. У справі також бере участь ТОВ «П’ятий океан» – дочірня дистриб’юторська компанія видавництва «АСТ», що стала банкрутом. Раніше Носов вже судився з «П’ятим океаном». Позивач стверджував, що ця фірма і білоруське видавництво «Харвест» випустили книги про Незнайка в обхід авторських прав.

Ігор Носов звернувся до суду після того, як експертиза виявила, що нібито нерозпродані книжки зі старого тиражу, випущеного на підставі договору між правовласником і «АСТ», були додруковані пізніше, незважаючи на те, що мали «старі» маркування. Було встановлено, що видавці протягом декількох років незаконно додруковували тиражі, і Басманний суд прийняв рішення вилучити незаконні книжки з продажу, але вони знову були виявлені представниками Носова на «Озоні»

Радник ФАС Анатолій Семенов вважає суму позову заниженою, і заявляє, що правовласник може розраховувати на значно більшу компенсацію: «Він вправі вимагати або відшкодування збитків, або компенсацію до 5 млн. рублів за кожен випадок порушення, або компенсацію у двократному розмірі вартості контрафактного товару або вартості порушеного права».

Представники АСТ відмовилися від коментарів. У прес-службі «Озону» розповіли, що подібні неув’язки у магазину вже бували: «На етапі закупівлі товару відстежити дотримання прав на всьому ланцюжку досить складно. Кожен наш договір містить умову про гарантії постачальника щодо дотримання прав авторів і інших третіх осіб при реалізації товару, а також обов’язок постачальника відшкодувати збитки».

Нагадаємо, Ігор Носов дуже уважно ставиться до своїх авторських прав, і описані позови – далеко не перші звернення до суду спадкоємця Миколи Носова.
За матеріалами Pro-books