Харківський журналіст став лауреатом премії американської російськомовної діаспори

Харківський журналіст і письменник Григорій Долуханов став лауреатом літературної премії ім. Марка Алданова. Ця премія американського російськомовного «Нового журналу» присуджується письменникам російськомовної діаспори за найкращу повість року.

Про це розповів кореспондентові УКРІНФОРМу Г.Долуханов.

«Я дізнався про нагороду з листа від оргкомітету премії, який високо оцінив мою повість «Сім червоних снів» за підсумками конкурсу цього року. Я запрошений до Нью-Йорка на урочисте вручення нагороди. Подія відбудеться 7 грудня в приміщенні книжкового магазину «Russianbookstore» на Манхеттені. Це перша премія ім. Алданова, присуджена українському автору», – зазначив Г.Долуханов.

Г.Долуханов – член Національної спілки журналістів України. Випускник Бакинського університету, він працював власкором газет «Літературна Вірменія» і «Літературний Азербайджан». 1991 р. переїхав до Харкова. Був заступником головного редактора газети «Вечірній Харків», головним редактором «Міської газети». 2002 – 2005 рр. працював в Москві. Автор публіцистичних книг «Нвер, або Записки біженця», «Щоденник моєї юності», «Мої дороги». Г.Долуханов – лауреат міжнародних журналістських премій, у тому числі за статті про досвід роботи громадських організацій Польщі і Німеччини.

«Новий журнал» почав виходити в 1942 р. у Нью-Йорку. Серед його авторів були Іван Бунін, Олександр Солженіцин, Йосип Бродський, Володимир Набоков. Журнал поширюється в 32-х країнах.

Світлана Лігостаєва, ХАРКІВ. 12 листопада 2012 року.

Укрінформ