На сайті Amazon тимчасово перестала працювати кнопка «купити»

З причин, які компанія Amazon пізніше назвала «технічним збоєм» в інтернет-магазині корпорації тимчасово перестали працювати кнопки «купити» поряд з книгами найбільших видавництв. Книжковий ринок насторожився, припустивши приховані мотиви.

У ніч на 8 листопада на сайті найбільшого світового книжкового інтернет-рітейлера зникла можливість купити книги найбільших світових видавництв, серед яких були Hachette, Random House, Penguin, Simon & Schuster, Macmillan і HarperCollins. Неможливо було придбати половину найменувань з топу «100 кращих книг Amazon». При цьому з покупкою видань від HMH, WW Norton, Harlequin і Scholastic було все в порядку. Проблема була вирішена через декілька годин.

Учасники західного книжкового ринку відразу припустили, що подія якось пов’язана зі злиттям видавництв Penguin і Random House або «війнами», що ведуться з приводу монопольної змови видавців і Apple. Користувачі інтернету, у свою чергу, припустили, що сайт міг зазнати хакерської атаки, замовленої конкурентами. Компанія Amazon ніяк не прокоментувала чутки, повідомивши лише, що тимчасова недоступність кнопки «купити» поряд з деякими книгами була пов’язана виключно з технічним збоєм, який в найкоротші терміни виправили.

За матеріалами Pro-books