За е-книги можна буде платити посторінково

Новий підхід до покупки електронних книг пропонує компанія Total Boox, страхуючи читачів від витрати грошей на нецікаве цифрове видання: користувачі цієї платформи зможуть платити тільки за ті сторінки книг, які вони дійсно прочитали.

Щоб читачі електронних книг не витрачали зайві гроші, купуючи «кота в мішку», розроблена в Ізраїлі платформа Total Boox пропонує своїм користувачам платити тільки за дійсно прочитане. Система «читай зараз – плати пізніше» зараз знаходиться в стадії завершення розробки, і принцип її дії такий: користувач кладе собі на депозит певну суму, при цьому отримуючи вільний доступ до всіх книг електронної бібліотеки. Гроші будуть списуватися з рахунку пропорційно кількості прочитаних сторінок. Якщо книга виявилося нудною – її можна просто закрити. Вже прочитані книги і їх частини повторно оплачувати не доведеться, вони назавжди залишаться на особистій книжковій полиці користувача, яка буде формуватися за принципом плей-листа: читач зможе складати придбану літературу по одному з йому зручних параметрів, причому книжкові полиці будуть публічними, і інші користувачі зможуть завантажувати їх цілком, але платити, знову ж таки, тільки за те, що згодом прочитають. Крім того, користувачі Total Boox зможуть вільно передавати оплачені книги іншим людям.

Компанія амбітно називає себе революціонером в книжковій екосистемі і своїм девізом оголошує «Від продажу книг – до продажу читання». Засновником Total Boox є Йоав Лорх (Yoav Lorch), у послужному списку якого – винахід і впровадження на ринок популярної піктографічної мови для смс-повідомлень Zlango, а також платформа PressPoint компанії, яка стала піонером на ринку з організації електронних бібліотек періодичної преси для мобільних пристроїв .

Запуск сервісу буде корисний не тільки для економії коштів читачів, але і для вивчення реального попиту на літературу: видавці та автори зможуть побачити, які книги прочитуються цілком, а до яких втрачається інтерес вже після перших сторінок. Аналіз статистики зможе в майбутньому стати потужним регулятором ринку цифрових книг. До того ж, новий сервіс дозволить зменшити кількість творів, які залишаються непрочитаними, тому що користувачі мало про них знають, і відчувають невпевненість в тому, що має сенс купувати ці видання.

Сервіс планується запустити на початку наступного року.

 

За матеріалами Pro-books