Вийшла книга “Філософія психопатів”: топ-10 психопатичних професій

Британський психолог Кевін Даттон склав список професій, яких найохочіше набувають психопати. На думку Даттона, начальники, які “сотають нерви” із своїх підлеглих, цілком можуть виявитися психопатами, які отримують задоволення від знущань. Автор книги “Філософія психопатів: як святі, шпигуни і серійні вбивці можуть навчити нас успіху” перерахував 10 місць роботи, які тішать неврівноважену психіку і 10 спеціальностей, які психопати оберуть в останню чергу, повідомляє видання Business Insider.

Англійський письменник, що за сумісництвом працює психологом у сфері антропогенезу в дослідницькому центрі Оксфордського університету, намагався зрозуміти психопатів і розгадати секрет їхнього професійного успіху не тільки в ході своєї наукової діяльності, але і на прикладі свого батька-дилера, який вирізнявся нестерпним характером, але вмів продати все що завгодно і ніколи не припускав провалів. Як стверджує Даттон, психопати – величезні оптимісти.

На початку своєї книги письменник наводить приклад того, як дівчина на похоронах своєї матері зустріла молодого чоловіка, в якого закохалася з першого погляду, проте забула обмінятися з ним контактами. За деякий час вона вбила свою сестру, сподіваючись на те, що її любов прийде на нові похорони. На цьому прикладі, а також за допомогою аналізів поведінки відомих серійних вбивць, насильників, терористів, Даттон виявив, що головні якості психопата – це надмірні холоднокровність, безжальність, егоїзм, відсутність емоцій і націленість на результат, йдеться в анотації книги на Amazon.

Весь цей набір якостей досить легко може допомогти досягти успіху, якщо їх спрямувати в потрібне русло. Проте не факт, що оточенню буде комфортно поряд з таким співробітником. Серед інших умов, які дозволяють психопатові відчувати себе повноцінно, – відчуття домінування над оточенням, придушення його і в такий спосіб самоствердження.

Ґрунтуючись на умовах ідеального місця роботи для людини з неврівноваженою психікою, письменник склав рейтинг 10 найбільш “психопатичних” професій за убуванням:

  • 1) президент компанії;
  • 2) адвокат;
  • 3) теле- або радіожурналіст;
  • 4) продавець;
  • 5) хірург;
  • 6) журналіст;
  • 7) поліцейський;
  • 8) священик;
  • 9) кухар;
  • 10) військовий.

А до кола 10 найбільш непривабливих професій для психопатів увійшли такі спеціальності, як доглядальниця, медсестра, терапевт, працівник сфери обслуговування, стиліст, співробітник добродійного фонду, вчитель, художник, лікар і бухгалтер. Всі вони вимагають співчуття й уважності до інших, що психопатам не властиво.

Освітній портал