У Китаї полюють на нобеліата Мо Яня

У Китаї розгорнулася справжнє полювання на Мо Яня – нобелівського лауреата цього року в галузі літератури, який ховається від армії шанувальників і журналістів. Як пише газета “Хуаньцю шибао”, серед кореспондентів та оглядачів, які спеціалізуються на культурній тематиці, тепер запроваджене нове вітання: “Чи знайшов ти Мо Яня?”

Як тільки поширилася новина про присудження “нобелівки” 2012 року китайському письменникові, невелике місто Гаомі в провінції Шаньдун, де він живе, наповнили натовпи представників китайських і зарубіжних ЗМІ, що намагаються отримати інтерв’ю у автора романів “Великі груди, широкий зад” і “Країна вина “. Потім вони натовпом кинулися в столицю, де нібито хтось бачив Мо Яня, розповідає газета. Тепер журналістський інтерес знову переключився на Гаомі. Там відкрився третій фестиваль культури “Червоний гаолян”, що отримав назву завдяки одному з найвідоміших творів письменника, за яким було знято однойменний фільм культового режисера Чжан Імоу. Журналісти вважають, що Мо Янь напевно порадує своєю появою численних гостей огляду.

“У той час як засоби масової інформації і користувачі інтернету здуріли в полюванні на Мо Яня, дійсно серйозна подія – присудження йому Нобелівської премії – перетворилася на циркову виставу. Багато матеріалів преси зачіпають приватне життя письменника, починаючи від його планів купити будинок і закінчуючи його важким дитинством, наприклад, як він одного разу провалився до вигрібної ями “, – пише газета. “Мало хто дає серйозний аналіз його творчості. Літературна слава Мо Яня перетворила його в” знаменитість “, на якій роблять бізнес”, – нарікає “Хуаньцю шибао”.

ИТАР-ТАСС