Презентували ролик, у якому принц Чарльз оголосив про своє родство з Дракулою

На Всесвітній туристичній виставці “Уорлд тревел маркет 2012” (World Travel Market 2012) у Лондоні Румунія представила відеоролик, у якому спадкоємець британського престолу принц Чарльз оголосив про свою спорідненість з господарем Валахії Владом III Цепешем, відомим як Дракула.

Відомо, що саме Влад ІІІ Цепеш був прототипом відомого персонажу роману Брема Стокера «Дракула» (1897).

Зроблений Національним туристичним агентством Румунії ролік покликаний підвищити інтерес Євросоюзу до цієї країни.

“У моїх жилах тече трансільванська кров, генеалогія говорить про те, що я походжу від Влада III”, – зауважив британський принц. Як відзначає сьогодні лондонська газета “Дейлі телеграф”, “Чарльз є нащадком Дракули в 16-му коліні”.

На виставці представлено династичне древо Віндзорської династії, у якому прослідковується зв’язок з трансільванськими князями, які правили в XV столітті. Обидві монарші роди об’єдналися в XIX столітті з британським королем Георгом V, який пошлюбився з Марією Текською. Остання вела свій родовід від брата Дракули – Влада IV.

Радіостанція Бі-бі-сі підкреслює, що “принц Чарльз любить Румунію і часто відвідує її”. У 2006 році британський принц придбав у румунській області Трансільванія будинок. Крім того, з 1996 він курує роботу об’єднання “Міхай Емінеску”, яке за підтримки британських бізнесменів займається проблемами відновлення румунських сіл, особливо в глибинці. Також принц Вельський є ініціатором руху зі збереження лісів в Трансільванії на території 250 тис га, де досі пір мешкають ведмеді, вовки, рисі та інші тварини.

Влад III, також відомий як Влад Цепеш Дракула (син “дракона” і він же сажатель на кіл), жив у XV столітті і був господарем Валахії, частини сучасної Румунії. Він відрізнявся жорстокістю по відношенню до своїх ворогів, саджаючи їх на кіл. Воював проти турецького ярма, об’єднуватися з угорцями, а потім бив угорців разом з турками.

Незважаючи на це, принц Чарльз не боїться свого “кровожерного родича”, а, навпаки, навіть виступає за розвиток туризму в Румунії, вважаючи її “країною гір і легенд, де в морозному нічному повітрі не дає заснути виття вовків”.

 

За матеріалами ИТАР-ТАСС