Іспанський письменник Хав’єр Маріас відмовився від держпремії у 20 тисяч євро

Іспанський прозаїк Хав’єр Маріас відмовився від національної літературної премії в 20 тисяч євро, яку йому вручили за роман “Захоплення”. Як пише The Daily Telegraph, один з найвідоміших сучасних авторів Іспанії подякував журі, проте сказав, що не може прийняти нагороду.

За словами Маріаса, протягом усього життя він уникав стосунків з державними інституціями і владою незалежно від того, яка партія була в уряді. Письменник заявив, що не хоче брати грошей з казни, а також не бажає того, щоб його розглядали як автора, який підтримує хоч якусь політичну силу. На його думку, політики не повинні впливати на культуру.

Хав’єр Маріас, син філософа Хулиана Маріаса, який навчався у Хосе Ортеги-і-Гассета, закінчив факультет англійської філології в Університеті Комплутенсе в Мадриді. У першій половині 80-х років він викладав іспанську літературу в Оксфордському університеті. Маріас – не тільки письменник, але також журналіст і перекладач, зокрема, він перекладав вірші Вільяма Єйтса, Уоллеса Стівенса, Джона Ешбері.

Lenta.ru