Революційний винахід: з’єднали комп’ютер з паперовою книгою

Вальдек Венґжин, який вчиться в Академії мистецтв у Катовіцах (Польща) створив об’єкт, який є одночасно е-буком, паперовою книгою і пристроєм, що керує комп’ютером. Про це пише польске видання Gazeta.pl.

 

Творець – польський дизайнер Вальдек Венґжин – на сайті Еlektrobiblioteka зізнається, що на створення винаходу його надихнув маніфест «Топографія типографії» (Topografia typografii) художника-авангардиста Лазаря Лисицького (1923 рік видання). Саме там вперше була була викладена гіпотеза, що в майбутньому «електробібліотека» прийде на зміну книгам.

Як повідомляють, с ЗМІ, суть проекту Вальдека Венґжина Elektrobiblioteka в тому, що звичайна книга підключається до комп’ютера через USB і взаємодіє з ним за допомогою коду JavaScript. Існує спеціальний сайт, де розміщені додаткові матеріали для цієї книги: примітки, відеоролики, і так далі. Набір схем надрукований спеціальною провідною фарбою за допомогою трафаретного методу.Сайт, який поєднується з книгою, був створений за допомогою jQyery, HTML, CSS і PHP в основному в Adobe Dreamweaver. Мікроконтролер USB дизайнер зробив за допомогою мініатюрної макетної плати.

 

Зараз проект Elektrobiblioteka доступний в мережі та широко обговорюється в закордонних медіа. Щоправда англомовні видання скаржаться на мовний бар’єр – сайт доступний тільки польською мовою.

 

Як зазначають спеціалісти,  електронно-паперовий тандем може бути використаний у рекламних каталогах, а також у дитячій і журнальній продукції. Разом з тим звучать критичні голоси щодо практичного використання винаходу, які наголошують виключно на його мистецькому значенні.

 

Друг читача