Amazon видаляє із рідерів книжки на відстані без пояснення причин

Інцидент, пов’язаний з користуванням пристроєм і акаунтом Amazon стався нещодавно з громадянкою Норвегії: компанія відключила їй доступ до подальшого використання ресурсів, а також заблокувала всі раніше куплені книги.

Багато споживачів цифрового контента не утрудняють себе читанням правил користування, автоматично ставлячи галочку в графі «Приймаю», і тільки потім, на неприємних прикладах, з’ясовується, що прочитати все ж варто було. Нещодавно стало відомо, що за правилами компанії Amazon, вона може в будь-який момент заблокувати аккаунт користувача і видалити контент з його пристрою.

Якщо раніше особи, які навіть читали правила, розцінювали таку можливість, як теоретичну, то нещодавно трапився прецедент: Amazon-аккаунт користувача з Новрегіі Лінн Нігаард (Linn Nygaard) заблокували без пояснення причин, також закривши доступ до всіх чесно куплених книгам.

Служба підтримки компанії, до якої звернулася Лінн, повідомила, що «даний акаунт безпосередньо пов’язаний з іншим, який був раніше закритий за порушення правил Amazon». Тоді користувач запропонувала підняти платіжну історію її аккаунта, щоб довести, що ніяких правил вона не порушувала і зареєстрована на Amazon тільки один раз. Але співробітник служби підтримки заявив, що рішення остаточне і обговоренню не підлягає, а він не має права надавати ніяку додаткову інформацію, докази зв’язку зі стороннім акаунтом або вказати пункт правил, який був порушений.

Історія потрапила в пресу, і, завдяки піднятому шуму, аккаунт Лінн таки відновили, причому, так само, як і заблокували – без пояснення причин. Але цей випадок став причиною того, що клієнти Amazon придивилися до правил використання сервісу, і з’ясували, що компанія має право відмовляти в обслуговуванні, закривати акаунти, видаляти або редагувати контент, скасовувати виконання замовлень на свій власний розсуд.

Проблема глобальніша, ніж може здатися на перший погляд: із нею може зіткнутися будь-який користувач компаній, які використовують DRM при захисті цифрового контента. При цьому гроші повернути не вийде, тому що, як відомо, DRM надає можливість читати книги і дивитися фільми, однак, не дає парва власності над самими файлами. Враховуючи ступінь поширення електронного контенту, у найближчому майбутньому явно стануть популярними судові позови користувачів до інтернет-корпорацій, які блокують куплений у них контент.

Pro-books