Преміальний листопад франкофонів: Гонкурівська премія, Femina, Renaudot

В рамках ділової програми проходить в Бейруті франкомовного книжкового салону відбулося засідання журі Гонкурівської академії, за підсумками якого оприлюднено список фіналістів Гонкурівської премії поточного сезону, повідомляє агентство Франс Прес.

З десяти членів Гонкурівської журі під головуванням 92-річного Едмонда Шарля-Ру (Edmonde Charles-Roux) в охоплений безладами Ліван в понеділок прибуло лише сім чоловік – з різних причин у засіданні не змогли брати участь Філіп Клодель (Philippe Claudel), Франсуаз Шандернагор (Françoise Chandernagor) і Патрік Рамбо (Patrick Rambaud), голоси яких були, тим не менш, зафіксовані згідно з правилами.

На фінішну пряму конкурсного відбору найпрестижнішої з літературних нагород Франції вийшли:

1. Патрік Девіль. Чума і холера (Patrick Deville. Peste et choléra), вид. «Seuil»;

2. Жоель Дікер. Правда про справу Гаррі Кебер (Joël Dicker. La vérité sur l’affaire Harry Québert), вид. «Fallois»;

3. Жером Феррарі. Проповідь про падіння Риму (Jérôme Ferrari. Le sermon sur la chute de Rome), вид. «Actes Sud»;

4. Лінда Лі. Цунамі (Linda Lê. Lame de fond), вид. «Bourgois».

 

Несподіванкою сезону-2012 стала відсутність у заключному списку продукції найбільших французьких видавництв «Grasset» і «Gallimard», яких в останні роки поступово тіснять «представники» невеликих видавничих будинків.

 

Нагадаємо, що традиційний «осінній бал» вручення літературних премій стартував у Франції в четвер 25 жовтня присудженням Гран-прі Французької Академії 27-річному швейцарцю Жоель Дікер. Що нітрохи не знижує його «гонкурівських» шансів. Жером Феррарі і Патрік Девіль теж продовжують залишатися в числі фаворитів нинішнього сезону – обидва автори пройшли до списку фіналістів премії «Femina», лауреат якої буде визначений 5 листопада. Девіль, крім того, продовжує розраховувати на «Médicis» (6 листопада) і «Renaudot» (7 листопада). Ім’я Феррарі значиться другим у відборі «Interallié», список фіналістів якої буде опублікований 8-го числа.

 

Як уже повідомлялося, Гонкурівське журі назве лауреата 2012 року в знаменитому паризькому кафе «Drouant» в середині дня 7 листопада. Там же трохи пізніше стане відомий і вибір журі «Renaudot».

Решеторія