У російських письменників з’явився сервіс для самопублікації

Нещодавно відкритий російський портал samolit.com дає можливість авторам публікувати свої твори, не вдаючись до допомоги професійних видавців, і конвертує тексти у всі популярні електронні формати. Про це повідомляє Pro-books.

Автори свіжого проекту SamoLit взяли на озброєння популярну останнім часом на Заході ідею публікуватися без участі редакторів, видавців та інших посередників між автором і читачем. Після того, як кілька іноземних письменників, включаючи Ел Джеймс з її «П’ятдесятьма відтінками сірого», стали суперпопулярними, спочатку виклавши свої твори в інтернеті, всесвітня мережа заповнилася сайтами напівплатного самвидаву різного ґатунку.Флагманом у цій справі став проект Amazon Kindle Direct Publishing, а прихильники й противники подібного способу розповсюдження літератури вступають в жорсткі суперечки один з одним.

 

У Росії вже були спроби впровадження подібної системи публікації, але вони не принесли серйозних змін на книжковий ринок країни. Пов’язано це, перш за все, з величезною кількістю піратського контенту і відсутністю в користувачів звички платити за чужий інтелектуальний труд.

Система роботи проекту SamoLit дуже проста: письменник реєструється, завантажує на портал твір, і отримує сторінку зі своїм творінням, сконвертованим у всі популярні електронні формати. Свіжоспечену книгу можна буде прочитати з різних мобільних носіїв – смартфона, букридера, планшетного комп’ютера.

З цінами на твір автори проекту вирішили зробити таким чином: або письменник сам призначає вартість свого твору, або залишає його у вільному доступі, пропонуючи читачеві скористатися системою «заплати, скільки хочеш» і перерахувати автору ту суму, яку вважає потрібною. При цьому у письменників є можливість зробити безкоштовною тільки першу частину книги, запропонувавши зацікавленим вже за гроші дізнатися, що буде далі. Платіж можна зробити будь-яким зручним способом – банківською картою, електронними грошима, або відправивши SMS.

За матеріалами Pro-вooks