Два провідних англомовних видавництва об’єдналися


Два провідних світових видавництва книг англійською мовою – Penguin і Random House – домовилися про об’єднання. Про це йдеться в офіційному прес-релізі британської Pearson Group, якій належить Penguin.

Об’єднана структура буде називатися Penguin Random House. Німецькому медіахолдингу Bertelsmann, який володіє Random House, буде належати 53 відсотки акцій нової компанії. Решта 47 відсотків акцій дістануться Pearson Group. Протягом трьох років обидва видавництва не зможуть продавати належні їм частки в Penguin Random House.

Відповідно до умов злиття, Pearson збереже за собою право на бренд Penguin в галузі освітньої літератури по всьому світу. У свою чергу, видавничий бізнес Bertelsmann в Німеччині не ввійде в спільне підприємство Penguin і Random House.

Очікується, що злиття завершиться в другій половині наступного року. Операція ще повинна дістати схвалення регулюючих органів.

У той самий час 29 жовтня газета The Independent написала, що News Corp. Руперта Мердока, якій належить видавництво HarperCollins, готується зробити Pearson пропозицію про викуп Penguin приблизно за мільярд фунтів стерлінгів. Цей крок може зашкодити злиттю Penguin і Random House. У Pearson і News Corp. відмовилися прокоментувати публікацію в The Independent.

Random House було засновано в 1925 році в США. Bertelsmann придбало видавництво у 1998 році. Penguin Books було засновано в 1935 році у Великобританії. Минулого року виручка Random House склала 1,7 мільярда євро (1,48 мільярда фунтів стерлінгів), а операційний прибуток – 185 мільйони євро. Виручка Penguin в 2011 році досягла мільярда фунтів, а операційний прибуток – 111 мільйонів фунтів.

Lenta.ru