Акунін виграв суд у справі про публічні будинки і цвинтарі

У таблоїді «СПІД-Інфо» було опубліковано інтерв’ю з письменником, де говорилося, що він у новому місті спершу йде на кладовище, а потім в публічний будинок, як Чехов. Григорій Чхартішвілі (відомий як письменник Борис Акунін) вважає це образливим, і в середу 24.10.2012 виграв позов про захист честі і гідності в Ізмайловському суді Москви.

Адвокат письменника Раїса Тюріна повідомила, що «інтерв’ю» було написано після зустрічі письменника з шанувальниками його таланту в книжковому магазині «Москва»; при цьому автор публікації підійшла до матеріалу досить довільно, дозволивши собі серйозно спотворити і навіть вигадати запитання читачів, а відповіді Акуніна «підігнати до одержаного тексту».

Представник газети, у свою чергу, проти позову заперечувала на підставі того, що більша частина опублікованої інформації дійсно прозвучала на зустрічі з читачами, і автор статті була там присутня.

Компенсація моральної шкоди письменника, за рішенням суду, склала 250 тисяч рублів. Також за його рішенням газета зобов’язана опублікувати спростування статті, де б говорилося, що письменник не відвідує публічні будинки у кожному місті; крім того, на сторінках «СПІД-Інфо» повинна з’явитися інформація, що Акунін цьому виданню ніколи не давав ніяких інтерв’ю.

У суді головний редактор «СПІД-Інфо» вже приніс вибачення адвокату письменника, і повідомив, що спростування вже опубліковано в останньому номері газети.

Новости литературы