У Польщі йде політична п’єса українського драматурга про Юлю і двох Вітьків

У репертуарі польського театру у Валбжиху, відомого гострими постановками на злобу дня, з’явилася політична п’єса «Про смачну та здорову їжу» українського драматурга Павла Ар’є (режисер – Малгожата Варсіцка).

 

На запитання кореспондента «Друга Читача» про тематику п’єси відповів автор тексту Павло Ар’є.

 

– Це п’єса, про наших любих політиків, про те, як тема Голодомору на генетичному рівні увійшла в нас усіх українців, у тому числі в політиків. На сцені відбуваються зйомки пафосного кулінарного телешоу, головними героями якого є передові українські політики. Кожен з них намагається переплюнути іншого у приготуванні надзвичайної страви для українців. Та усі ці страви фальшиві, неїстівні, а для досягнення успіху учасники шоу використовують не зовсім чесні методи боротьби і опускаються до брутального насилля. Все це тільки для того щоб розігріти публіку, підняти свої рейтинги. Під час перерв у прямому ефірі, поза кадром ми бачимо зовсім інших, глибоко нещасних людей, чи то акторів, чи то просто жертв якихось обставин, які мріють просто утекти кудись подалі від того всього. Ці люди живуть у своєму обмеженому світі, найбільшим страхом для них є зустріч із реальністю, із живими людьми (народом), для яких вони буцімто так стараються.

 

Довідка. Павло Ар’є – український драматург, художник-концептуаліст. Народився у Львові, нині мешкає в Кельні (Німеччина). Переможець конкурсу «Коронація слова» та конкурсу на участь у міжнародній програмі співпраці British Council Ukraine та театру Royal Court (Лондон). Стипендіат Вісбаденського театрального бієнале. Його п’єси ставляться в Україні, Німеччині, Польщі.

Фото: teatr.walbrzych.pl

Друг Читача