Народний алкототалізатор Книги року Бі-Бі-Сі-2012

Українські молоді письменники і цьогоріч оголосили «Алкототалізатор Книжки року Бі-Бі-Сі-2012» на Facebook. Це виглядає як гра, ставки в якій робляться у вигляді алкоголю на переможця конкурсу «Книга року Бі-Бі-Сі». У результаті переможець теж отримує свою частку алкоголю. Організація гри з офіційним конкурсом не має нічого спільного та закінчується масовими передноворічними гуляннями.

Правила гри опубліковані на сторінці Олега Коцарева виглядають так:
1. Ви можете зробити ставку на книжку, яку вважаєте фаворитом.
2. Кількість ставок не обмежена.
3. Мінімальна ставка: 5 літрів пива або 3 пляшки вина (вино в коробках не приймається), або 1 пляшка самогону/коньяку/водяри/віскаря/і т.п.
4.Кожен учасник тоталізатора зобов’язаний долучити до своєї ставки також бонус – одне пиво. Ці бонуси утворять призовий фонд, із якого отримають заохочувальні призи ті автори, чиї книжки пройдуть до короткого списку, а також ті, хто на ці книжки поставили як на переможців (окремого тоталізатора по проходженню в короткий список проводити не будемо).
5. Усі зроблені ставки утворюють призовий фонд, який буде розподілятись таким чином: якщо виграє кандидат, на якого не було зроблено жодної ставки, – саме цей автор отримує 100% призового фонду; якщо премію «Книга року БіБіСі» виграє книжка, на яку була зроблена хоч одна ставка, то призовий фонд розтринькується таким макаром: 50% – автору-переможцю, 50% – пропорційно розподіляються між учасниками тоталізатора, чиї ставки виграли.
6. Кожен, хто робить ставку, бере на себе моральне та матеріальне зобов’язання прийти на церемонію нагородження й притарабанити всі власні ставки, а також моральну відповідальність за якість зробленої ставки.
7. Оголошується окремий солодкий тоталізатор у новій номінації «Дитяча книга року». За аналогічними правилами, у ній можна поставити на переможця один пляханчик солодкого алкоголю та на закуску (бо й номінація ж дитяча) або одну коробку цукерок, або три шоколадки, або рулетик, або тортик, або три упаковки печива чи вафель. Бонус на короткий список – шоколадка.

Друг Читача