Amazon та Apple повернуть гроші покупцям е-книг

Гроші, переплачені покупцями е-книг на книжкових сайтах Amazon і AppStore через агентську домовленість між видавцями і Apple, повернуться на їхні рахунки в якості компенсації.

Компанія Amazon сповістила всіх своїх клієнтів по електронній пошті про те, що вони мають право на відшкодування коштів, якщо купували е-книги в період з квітня по травень 2012 року. За кожне найменування видань, які в цей час були в списку бестселерів газети New York Times, читачі отримають по $ 1,32, а за ті, що не потрапили в цей список книги – $ 0,32. Гроші будуть автоматично переслані на рахунки покупців в amazon.com і зможуть бути використані для придбання нових електронних або паперових книг. На подібне відшкодування можуть розраховувати також клієнти мережі Barnes & Noble. Компенсацію збирається виплатити і компанія Apple, однак відбудеться це не раніше лютого 2013 року, коли відбудеться суд, покликаний затвердити порядок відшкодування.

Така щедрість книжкових рітейлерів і комп’ютерної корпорації пов’язана з ліквідацією агентської домовленості між Apple і трьома великими видавництвами (Hachette, HarperCollins і Simon & Schuster) і є прямим наслідком досягнутої учасниками змови мирової угоди з Департаментом юстиції США.

За матеріалами Pro-books