Південна Корея скасувала заборону на маркіза де Сада та оцінила його літературну цінність


Державна комісія з видавничої етики в Південній Кореї зняла заборону на продаж і розповсюдження книги маркіза де Сада “120 днів Содому”, повідомляє Associated Press. Заборона на книгу діяла трохи більше місяця.

“120 днів Содому” була переведена на корейську влітку 2012 року і в серпні надійшла в продаж. Комісія визнала, що твір “найвищою мірою непристойний і жорстокий”, і зажадала вилучити його з магазинів і знищити тираж. Проти рішення влади виступило видавництво Dongsuh Press, що випустило книгу, яке вирішило оскаржити постанову.

За даними агентства, комісія з видавничої етики перечитала твір і в підсумку визнала його літературну цінність. Представник відомства Чан Тхак Хван заявив, що книга, написана в XVIII столітті, намагається досліджувати людську скупість.

Маркіз де Сад написав “120 днів Содому” у 1785 році, проте книга вперше була опублікована лише в XX столітті. Роман перекладений кількома мовами, включаючи англійську та німецьку. У 1975 році П’єр Паоло Пазоліні зняв за мотивами книги фільм “Сало, або 120 днів Содому”, який був заборонений до прокату в деяких країнах.

Lenta.ru