Архів Макса Брода – душоприказника Франца Кафки – віддадуть у володіння Національної бібліотеки Ізраїлю. Архів, про який йде мова, включає рукописи самого Кафки.
Таким чином суд задовольнив клопотання Національної бібліотеки Ізраїлю.
Суд ухвалив це рішення, упевнившись в тому, що сам Брод хотів передати архів в Національну бібліотеку Ізраїлю, але не зміг здійснити задумане. Зібрання творів більше сорока років знаходилося в приватному володінні.
Кафка народився в 1883 році в єврейській сім’ї, що проживала в Празі. Він помер в 1924 році, опублікувавши всього декілька розповідей. Кафка заповідав всі свої рукописи Максу Броду, який повинен був спалити їх.
Брод, проте, проігнорував бажання Кафки і опублікував багато з його робіт, написаних німецькою мовою.
У 1939 році Брод переїхав до Палестини, що знаходилася під управлінням Великобританії, і перед своєю смертю в 1968 році заповідав архів з роботами Кафки своїй секретарці Естер Хоффе.
Хоффе, згідно з побажанням Броду, повинна була передати архів з роботами Кафки бібліотеці Єврейського університету в Єрусалимі, муніципальній бібліотеці Тель-Авіва або іншій публічній установі в Ізраїлі або за кордоном.
Хоффе, проте, розпорядилася архівом інакше. Вона і члени її сім’ї не виставляли роботи Кафки на публіці і навіть розпродали деякі з них. Частина колекції опинилася в літературному архіві німецького Марбаха.
Спадкоємиці Хоффе стверджували, що Макс Брод подарував архів Естер Хоффе і вона могла розпорядитися ним, як вважала за потрібне, проте суд став на бік Національної бібліотеки Ізраїлю.
Директор бібліотеки заявив, що має намір опублікувати роботи Кафки онлайн, щоб з ними могли ознайомитися всі любителі літератури.
Сейфи з рукописами Франца Кафки розкрили в Швейцарії в 2010 році. За право володіння архівами сперечалися Національна бібліотека Ізраїлю і дві громадянки цієї країни – дочки Естер Хоффе.