Британський письменник розповів про крадіжку секретного радянського приладу

Британський письменник Стюарт Преббл написав книгу “Секрети ‘Конкуерора’: таємна історія найвідомішого британського підводного човна”, в якій описав секретну операцію, проведену його екіпажем в Баренцевому морі 30 років тому.

За даними Преббла, британська субмарина, оснащена надгострим різаком, зуміла здобути новітню радянську гідроакустичну станцію з антенною системою. Підводний човен підійшов на максимально близьку відстань до радянського буксиру, що тягнув за собою станцію, після чого фахівці за допомогою різака “перекусили” трос, на якому було закріплено обладнання. У завдання підводників входило зробити так, щоб радянські моряки подумали, що трос перетерся сам.

Після відділення станції від буксира “Конкуерор” відійшов з нею на безпечну відстань. Після цього радянську станцію на літаку переправили до США для вивчення фахівцями.

Особливо небезпечною всю цю операцію робила та обставина, що, за даними письменника, вона проходила в радянських територіальних водах. Якби підводний човен виявили, його, швидше за все, атакували б радянські кораблі та авіація.

Преббл також розповів, що операція була настільки секретною, що більшість документів про неї були знищені, тому йому знадобилося багато зусиль, щоб зібрати інформацію про крадіжку радянської гідроакустичної станції.

Підводний човен “Конкуерор” отримав широку популярність того 1982 року, коли під час Фолклендської війни його екіпаж торпедував і потопив аргентинський крейсер “Генерал Белграно”.

Ukranews