Нобеля з літератури отримав китаєць “із галлюцинаторним реалізмом”

Лауреатом нобелівської премії з літератури 2012 року став китайський письменник Мо Янь, який “із галлюцинаторним реалізмом об’єднує народні казки, історію та сучасність”.

Про це повідомляється на офіційному сайті Нобелівської премії.

Мо Янь – сучасний китайський письменник, почесний доктор філології Відкритого університету Гонконгу. Мо Янь – це псевдонім, у перекладі з китайської означає “мовчи”. Справжнє ім’я – Гуань Моє.

Твори Мо Яня перекладені на більш ніж десять мов, включаючи англійську, французьку, німецьку та норвезьку. Російською Мо Янь перекладали лише уривками. Українською його не перекладали.

Як зазначається у повідомленні нобелівського комітету у Твіттері, Мо Яня повідомили про премію телефоном, коли він був вдома. Письменник “не тямив себе від радості”, але був переляканий.

Мо Янь став першим письменником, який отримав Нобелівську премію для Китаю. У 2000 році лауреатом літературного Нобеля був китаєць за походженням Гао Сінцзянь, але премію отримав як французький письменник.

Факти про Нобелівську премію з літератури

З 1901 по 2011 роки Нобелівську премію з літератури отримували 108 авторів, з них 12 жінок.

Середній вік письменника, який отримує найпрестижнішу нагороду уз літератури – 64 роки. Відмовились від премії 2 осіб – Борис Пастернак і Жан-Поль Сартр.

Вже 50 років поспіль імена номінантів на Нобелівську премію тримаються у секреті.

Загалом з 1901 року по 2011, нобелівську премію отримали 853 людини.

За матеріалами Української правди