У Росії один за одним забороняють дитячі посібники про секс

Невгамовні уральські батьки, які раніше виявили на полицях книжкових магазинів Єкатеринбурга сексуальну енциклопедію для дітей автора Валерії Фадєєвої та домоглися вилучення її з продажу, провели ще один рейд і знову не без результатів. Результатом рейду стала книга Меліс Холмс і Тріш Хатчисон «Дівчаткологія» (видавництво «Ексмо»). У ній «дохідливою мовою» дівчаткам допідліткового і підліткового віку роз’яснюються деякі «дорослі» терміни, описуються різні види сексу, дається толерантний погляд на одностатеві стосунки, словом, надається вся необхідна інформація, щоб читачки змогли «бути трохи більш впевненими в собі, успішними, щасливими” (цитата з першої сторінки книжки).
Батьки, як і минулого разу, збираються звернутися до генерального прокурора, в міністерство культури і освіти РФ і до кількох депутатів Держдуми. Вони вже висловили своє невдоволення видавництвом «Ексмо».

 

Нагадаємо, що трохи більше місяця тому вступив в силу новий російський закон «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їхньому здоров’ю та розвитку». Якщо книга якимось привабливим чином змальовує бродяжництво, проституцію, наркоманію або алкоголізм, якщо в ній ставлять під сумніви традиційні сімейні цінності і батьківський авторитет, – таку книгу, відповідно до закону, не можна показувати дитині молодше 18 років.
Таким чином, більшість секс-посібників для дітей потрапляють в заборонені, залишаючи відкритим питання: чи завдає шкоду дитячому здоров’ю сексуально-інформаційний розвиток?

За матеріалами порталу «Новости литературы»