Модернізм виявився схожим на Фейсбук

Ранній модернізм являв собою творчу єдність на зразок сучасних соціальних мереж, а його творці – художники, поети, композитори, танцівники, кінематографісти і не тільки – були пов’язані між собою приблизно як користувачі Facebook або LinkedIn. Це стверджують куратори виставки “Створення абстракції (Inventing Abstraction), 1910-1925” Леа Дікерман (Leah Dickerman) і Маша Членова (Masha Chlenova), матеріал про них публікує ARTnews.

Готуючи виставку, Дікерман збирала дані про біографічні і творчі зв’язки найбільших представників раннього модернізму. Потім вона познайомилася з вашингтонським професором Полом Інграма (Paul Ingram), який займаєся вивченням соціальних мереж. Він запропонував відобразити взаємини людей мистецтва початку XX століття графічно; результатом спільної роботи мистецтвознавців та науковців стала схема “соціальної мережі модернізму”. До відкриття виставки вона буде представлена ​​в інтерактивному вигляді в інтернеті, а кожне ім’я на ній буде супроводжуватися коментарями.

Відповідно до вимірів тісноти зв’язків художників, які провів Інграм, центральною фігурою історії модернізму і абстракціонізму виявився Василь Кандинський. Іншими великими “вузлами” творчої соцмережі виявилися Пабло Пікассо, Гійом Аполлінер, Томмазо Марінетті, Жан Арп, Соня Делоне, Тео ван Дусбург, Фернан Леже, Франсіс Пікабіа, Альфред Штігліц, Наталія Гончарова та Михайло Ларіонов.

Виставка “Створення абстракції 1910-1925” проходитиме c 23 грудня 2012 по 15 квітня 2013-го в Нью-Йоркському музеї сучасного мистецтва (MoMA).

Lenta.ru