Премію імені Ганса Крістіана Андерсена отримала чилійка

Чилійській письменниці Ісабель Альєнде вручили літературну премію імені Ганса Крістіана Андерсена. Автор романа “Будинок духів” отримала нагороду в неділю, 30 вересня, з рук данського кронпринца Фредеріка.

Літературна премія Андерсена вручається авторам, чиї роботи яким-небудь чином перекликаються з творами Андерсена – близькі по жанру, стилістично або ідейно. Альєнде нагородили як чарівного розповідача, здатного зачарувати читачів.

Про те, що Ісабель Альєнде отримає премію, засновану на честь легендарного казкаря, стало відомо в березні цього року. Розмір грошового призу складає близько 86 тисяч доларів.

Ісабель Альєнде – одна з найбільш прославлених латиноамериканських письменниць, твори якої перекладено на 30 мов. Вона написала близько двадцяти романів, усесвітню популярність їй приніс “Будинок духів” (1982), який у 1993 році був екранізований. До того, як Альєнде почала займатися письменницькою діяльністю, вона зробила кар’єру в тележурналістиці. Ісабель Альєнде, яка отримала близько 50 різних премій, також є борцем за права жінок.

Літературна премія імені Андерсена була заснована в 2010 році – тоді її лауреатом стала письменниця Джоан Роулінг, автор серії книг про Гарі Поттера.

Освітній портал