Найбільш непотрібні книги в Англії: 7 тисяч примірників «50 відтінків сірого» забуто в готелях за цей рік

За даними останніх опитувань, проведених в Англії, жителі Британських островів найчастіше в номерах готелів забувають книгу «50 відтінків сірого» Е.Л. Джеймс, нещодавно охарактеризовану як «найнудніший еротичний бестселер».

Згідно з інформацією представників мережі бюджетних готелів Travelodge, чемпіоном серед забутих в номерах книг за останній рік став еротичний бестселер Е.Л.Джеймс «50 відтінків сірого». Близько 7 000 примірників цієї книги було залишено постояльцями цих готелів за поточний рік. Дві інші частини трилогії Е.Л. Джеймс – «На п’ятдесят відтінків світліше» та «На п’ятдесят відтінків темніше» займають у списку забутих книг четверте і сьоме місця відповідно.

Друге і третє місце в списку окупував Стіг Ларссон з «Дівчиною з татуюванням дракона» і «Дівчиною, яка підривала повітряні замки». «Дівчина, яка грала з вогнем» посіла шосте місце списку. На п’ятому, восьмому і дев’ятому місцях знаходяться книги Сьюзен Коллінз «Голодні ігри», «І спалахне полум’я» і «Сойка-пересмішниця» відповідно.

За повідомленнями працівників мережі Travelodge, у залишені книги стали рідше потрапляти біографії відомих особистостей, а також жіночі романи. Раніше їх залишали частіше. Класична література в список не потрапила, що й не дивно. Крупнотиражні бестселери, так звані «романи на годину» не шкода і забути, на відміну від недешевої класики.

Для порівняння, у 2009 році найчастіше в номерах залишалася забутою автобіографія Кеті Прайс «Життя на межі». У 2007 році лідером серед залишених книг була «Роки Блера» Алістер Кемпбелл.

Вцілому за минулий рік у мережі готелів Travelodge, в 36 500 номерах було знайдено 21 786 книг. Окрім бестселерів, британці мають звичку забувати і більш оригінальні видання. Так, наприклад, була знайдена ціла сумка Кама-Сутри, котра, як це виявилося згодом, належала літній парі, а також кейс із коміксами.

Новости литературы