Видавець бореться за авторські права члена піратської партії Німеччини

У казусній ситуації опинилася письменниця Юлія Шрамм, член президії піратської партії Німеччини. Коли невідомі виклали у відкритий доступ книгу її авторства, видавництво, що випустило книгу, почало боротьбу з піратами.

Член президії Піратської партії Німеччини Юлія Шрамм (Julia Schramm) активно виступала за вільний обмін інформацією та навіть називала інтелектуальну власність та авторське право «огидними», повідомляє «Шпігель». Однак, коли політик написала книгу про етичні та юридичні проблеми Інтернету «Кликни мене» (Klick mich) вона не виклала її у вільний доступ, а випустила у великому видавництві Albrecht Knaus Verlag, що входить до видавничої групи Random House, і, за інформацією німецьких ЗМІ , отримала за це гонорар у розмірі 100 тисяч євро. Видавництво продає новинку за 16,99 євро в паперовому вигляді, а за скачування електронної версії просить 13,99 євро.

У день офіційного виходу книги, 17 вересня, невідомі виклали в Інтернеті нелегальну pdf-копію видання, яку всі бажаючі могли завантажити абсолютно вільно. Цей акт порушення авторських прав супроводжувався посиланням на політичну програму Піратської партії. Видавці відреагували миттєво: юридичний відділ Albrecht Knaus Verlag зв’язався з господарем онлайн-сховища, у яке був завантажений незаконний файл, і до кінця дня піратська версія книги покинула інтернет-простір, а замість неї з’явилося пояснення: «Цей файл був видалений у зв’язку зі скаргою на порушення авторських прав Юлії Шрамм, автора видавництва Random House, відповідно до Закону про авторське право в цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act)».

Після цього вибухнув великий скандал. Юлію Шрамм звинувачують у подвійних стандартах, газети називають її «жадібним піратом», а друзі по партії – «мерзенним зрадником». В соціальних мережах були створені спеціальні сторінки, присвячені виключно некоректному поводженню 26-річної письменниці і політичного діяча.

Сама Шрамм в інтерв’ю Die Welt спробувала виправдатися, повідомивши, що тексти, які вона пише (включаючи уривки з книги), можна прочитати безкоштовно в її блозі, а всі права на книгу зараз належать видавництву. Автор пообіцяла, що через десять років, коли права перейдуть до неї, вона обов’язково викладе «Кликни мене» у вільному доступі.

Pro-books