Уряд Росії відмовився підтримувати російську книгарню Globe у Франції

Під час сезонів російської мови та літератури у Франції на межі закриття знаходиться найбільш відомий паризький магазин російської книги Globe, який за час свого існування перетворився на справжній культурний центр.

Закриття книгарні Globe, що продає книги російських видавництв в центрі Парижа, пов’язано з фінансовими труднощами. На головній сторінці офіційного сайту торгового підприємства розміщена стаття під невеселою назвою «Чому Globe закриється у вересні?», Де господар докладно пояснює всі причини, що призвели до фактичного руйнування, а також описує, що було зроблено, щоб уникнути закриття.

Книгарня зазнає фінансових труднощів вже багато місяців, і в січні звернувся до зацікавлених осіб з проханням запропонувати можливі способи вирішення цієї неприємної ситуації.

Так було вирішено підсилити позиції Globe в Інтернеті, оновити асортимент книг, розвинути додаткові послуги: наприклад, зробити на майданчиках магазину чайний салон і здавати його в оренду для конференцій різних організацій. Також був передбачений початок власної видавничої програми та проведення культурних заходів, які змогли б залучити публіку.

Але необхідні для реорганізації підприємства і погашення накопичених боргів кошти так і не були знайдені за 7 місяців поточного року, під час якого, за іронією, проходять Сезони російської мови та літератури у Франції, і французькі сезони в Росії. У цю культурну акцію-2012, здавалось би, чудово вписувався російський книжковий, розташований в центрі французької столиці. Але не склалося.

Директор магазину Globe Франсуа Девер (Francois Deweer) говорить: «У Росії наша справа була розглянута на найвищому рівні за допомогою Російського посольства у Франції і через дружні контакти в російському уряді. На жаль, ми в основному наштовхувалися на байдужість, або, в кращому випадку, на слова підтримки. Незважаючи на всі заяви Президента і уряду Росії, розвиток російської культури за кордоном не є пріоритетом і, крім великих іміджевих проектів, гранти дуже рідкісні і не призначаються книгарням».

Спроби знайти приватних інвесторів на «культурній батьківщині» магазину теж не принесли успіху – на сторінці магазину в соціальній мережі «Фейсбук» повідомляється, що недавно Globe було відмовлено у гранті на видавничі проекти фондом Михайла Прохорова. У Франції магазин отримав відмову Національного Центру Книги, хоча розраховувалося, що саме ця підтримка буде важливим аргументом для потенційних інвесторів, які проявили інтерес, але не вирішили остаточно.

Сьогодні ситуація стала критичною. Без фінансової підтримки в найближчі тижні магазин буде змушений закритися, незважаючи на те, що в необхідності підтримки саме з російської сторони переконані такі люди, як посол РФ у Франції Олександр Орлов: «Гроші потрібні не такі вже великі. Мені здається, що виходом могла б бути співпраця з організацією, яка так і називається «Росспівробітництво», для якої цей книжковий магазин міг би стати одним із центрів впливу у Франції».

Поки ж магазин працює тільки в другій половині дня, весь асортимент розпродає за 50% вартості, а його рахунки у постачальників вже закриті.

Pro-books.ru