Apple запропонувала продавати електронні книги в Європі дешевше

Apple і видавничі будинки Simon & Schuster, Harper Collins, Hachette і Holtzbrinck запропонували таким ритейлерам, як Amazon, продавати електронні книги в ЄС зі знижкою протягом двох років, повідомляє Єврокомісія. Пропозицію висунуто з метою припинення антимонопольного розслідування стосовно компаній.

Комісія підозрює, що компанії могли порушити антимонопольне законодавство ЄС тим, що укладали з агентствами договори про продажі на аналогічних умовах. Договори, за даними комісії, дозволяли видавництвам контролювати роздрібні ціни.

Компанії запропонували обмежити існуючі угоди. Якщо якесь видавництво укладе нову угоду з продавцями, то ритейлери зможуть самостійно встановлювати роздрібні ціни на електронні книги протягом двох років.

Ініціатива компаній покликана розвіяти побоювання, що вони, можливо, узгоджують дії проти конкурентів, що впливає на продажі електронних книг, пояснюється в повідомленні. Якщо ринковий тест підтвердить, що даної пропозиції достатньо для вирішення питань антимонопольної комісії, вона може зробити цю ініціативу юридично обов’язковою.

У грудні минулого року комісія почала розслідування діяльності п’яти видавництв і Apple. Чотири видавництва приєдналися до висунутої пропозиції, п’яте, Penguin, не стало в ньому брати участі, стосовно нього триває розслідування.

Аналогічні підозри щодо видавництв і Apple виникли й у Мінюсту США. Відомство припускає, що виробник планшетів і смартфонів перед випуском iPad на ринок в 2010 році вступив з видавництвами в змову, що призвело до зростання цін на електронні книги до 50%. За даними джерел Reuters, ціни встановлювали видавці, а Apple отримував від них 30% виручки з продажу.

News.finance