Південна Корея заборонила маркіза де Сада


У Південній Кореї заборонили роман маркіза де Сада “120 днів Содому”, повідомляє Agence France-Presse з посиланням на представника державної комісії з видавничої етики Чан Тхак Хван.

“Значна частина книги найвищою мірою непристойна і жорстока, у ній згадуються акти садизму, інцест, скотолозтво і некрофілія”, – зауважив Чан Тхак Хван. Крім цього, визнати книгу “шкідливою” комісію спонукав опис сексу з дітьми, що зустрічається в романі.

Заборона “120 днів Содому” – перша з 2008 року заборона, накладена на книгу комісією з видавничої етики.

Переклад “120 днів Содому” на корейську мову з’явився в місцевих книжкових магазинах у серпні 2012 року. Після рішення комісії видавцеві – компанії Dongsuh Press – доведеться відкликати і знищувати весь тираж книги. Видавництво назвало заборону на “120 днів Содому” “смертельним вироком книзі” і оскаржило постанову комісії по етиці. Якщо скарга буде відхилена, видавництво має намір звернутися до суду.

“Ця книга не про поширення порнографії і насильства … Вона висміює і критикує темну сторону людської природи, яка ховається за подібними діями”, – заявив AFP головний редактор Dongsuh Press Лі Юн.

Маркіз де Сад написав “120 днів Содому” у 1785 році, однак опублікована книга була тільки в XX столітті. Французький роман перекладений на кілька мов, включаючи англійську, німецьку і японську. У 1975 році італійський режисер П’єр Паоло Пазоліні зняв за мотивами книги де Сада фільм “Сало, або 120 днів Содому”. Кінокартина незабаром після виходу в прокат була заборонена у багатьох країнах, включаючи Великобританію, Австралію і Нову Зеландію, через зображення тортур, згвалтування і вбивства.

Lenta.ru