Салман Рушді випустив книгу про суміш Конрада з Чеховим

Британський письменник індійського походження Салман Рушді, за голову якого призначена нагорода в розмірі $ 3,3 млн, у вівторок, 18 вересня, випустить свою нову книгу.

У новій книзі Рушді розповідає про роки життя у вигнанні. Автобіографічна розповідь ведеться від імені якогось Містера Антона – саме під цим псевдонімом довгі роки переховувався Рушді. Назва книги – Джозеф Антон: Мемуари (Joseph Anton: A Memoir) відсилає читачів до двох улюблених авторів Рушді – Джозефа Конрада та Антона Чехова, повідомляє газета Times of India.

За даними сайту газети Washington Post, вартість книги складатиме близько $ 30.

У той же час британська телерадіомовна корпорація Бі-бі-сі повідомляє про плани випустити в найближчі дні біографічний фільму про Рушді Уяви (Imagine).

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили про те, що релігійна організація з Ірану підвищила винагороду за затримання та вбивство Салмана Рушді до $ 3,3 млн. Це пов’язують зі скандалом навколо антиісламського фільму Невинність мусульман, до якого Рушді не причетний. Більш того, письменник сам розкритикував цей фільм та засудив протести, спричинені ним, охарактеризувавши їх як “потворну реакцію”.

Салман Рушді народився в Бомбеї у 1947 році. З 14 років живе у Великобританії. Багато книг Рушді були нагороджені престижними літературними преміями. Зокрема, його роман Опівнічні діти отримав у 1981 році Букерівську премію і потім двічі визнавався найкращою книгою за історію існування премії.

У 1988 році вийшов його роман Сатанинські вірші, який викликав лютий протест у мусульманському світі, оскільки його визнали антиісламським. У 1989 році іранський духовний лідер аятолла Хомейні публічно прокляв Рушді у своїй фетві та засудив його, а також всіх осіб, причетних до видання книги, до смертної кари, закликавши мусульман всього світу виконати вирок.

Письменник переховувався протягом багатьох років, з’являючись на публіці лише епізодично.

16 червня 2007 Королева Великобританії присвоїла Салману Рушді лицарський титул, що викликало масові протести в мусульманському світі.

У 2009 році Сатанинські вірші та Діти півночі були включені до списку найбільших книг.

Кореспондент