У Німеччині поставили виставу про суд над Pussy Riot

У Німеччині поставили спектакль про Pussy Riot

У Берліні в неділю, 9 вересня, відбулася прем’єра вистави за матеріалами процесу над російською панк-групою Pussy Riot.

 

Спектакль називався “Pussy Right” і був поставлений на сцені Фонду Генріха Бьолля – одного з організаторів акції. У постановці були задіяні актори берлінського Театру Максима Горького Ганна Мюллер, Крістін Кенінг, Регіна Циммерман і Ульріх Матес. Вхід на виставу був безкоштовним. Пряма трансляція постановки велася на сайті Фонду Генріха Бьолля.

У тексті спектаклю, крім витягів з протоколів судових засідань у справі групи, використовувалися уривки з трагедії Софокла “Антігона”. Вкраплення тексту давньогрецької трагедії повинно було, за задумом сценариста, “надати документальності художню цінність”. Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” розповів автор ідеї – живе в Берліні журналіст Сергій Лагодинскій.

Крім того, творці постановки вважають, що між Антигоною і Pussy Riot є певні паралелі: героїня трагедії, як і учасниці російської групи, повстала проти загальноприйнятих правил. Лагодинскій висловив сподівання, що виступ буде сприйматися як спроба історичного осмислення того, що відбувається, а не як “дешева критика путінського режиму”. Продюсер проекту Давид Мас, у свою чергу, заявив, що вистава – це ще одна спроба висловити протест проти вироку учасницям Pussy Riot.

Кількість глядачів, що відвідали постановку, не повідомляється. Як часто йтиме спектакль і коли відбудеться його наступний показ, також невідомо.

Раніше спектакль, присвячений суду над Pussy Riot, був поставлений у Росії – в московському “Театре.doc”. В одноразовій виставі “Своїми очима” взяли участь не актори, а реальні свідки подій: адвокати учасниць групи Віолета Волкова, Марк Фейгін і Микола Полозов, а також журналісти, що працювали на процесі. Православні активісти зробили спробу зірвати показ вистави.

17 серпня учасниці Pussy Riot Катерина Самуцевіч, Надія Толоконникова і Марія Альохіна були засуджені до двох років колонії кожна за акцію в храмі Христа Спасителя, фрагменти якої були зняті на відео і увійшли в кліп на пісню зі словами “Богородиця, Путіна прожени”. Суд постановив, що дівчата керувалися мотивами релігійної ненависті, тоді як самі учасниці події стверджували, що їхня акція була політичною. Захист Pussy Riot вже оскаржує вирок.

Процес над російською панк-групою викликав широкий суспільний резонанс, у тому числі за кордоном. На підтримку дівчат висловилися багато діячів культури і мистецтва, політики і громадські активісти. Правозахисна організація Amnesty International визнала Pussy Riot ув’язненими совісті.

Lenta.ru