Містифікована енциклопедія з драконознавства скоро буде екранізована

Кінокомпанія Universal зібралася екранізувати популярну ілюстровану енциклопедію “Драконознавство”. Згідно з повідомленням, опублікованим в The Hollywood Reporter, курувати проект будуть Алекс Куртцман і Роберто Орчі, які раніше відповідали за сценарій фільму “Трансформери”.

Книга, написана Дугалдом А. Стиром, опублікована під псевдонімом «доктор Ернест Дрейк», є добре продуманою містифікацією. Книга Ернеста Дрейка нібито була опублікована більше ста років тому і є докладним дослідженням в області драконознавства. У книзі описані різновиди та місця проживання драконів світу, відомості про їхню поведінку, розмноження й анатомічну будову. Окрема глава присвячена прийомам роботи з драконами. Більш за все «Драконознавство» нагадує підручник з біології чи анатомічний атлас, але не нудний, а дуже потішний саме своєю наукоподібністю. Напрошується багато кумедних паралелей. Наприклад, ілюстрація еволюційної драбини, яка описує розвиток драконів, вкладки про кісткову і м’язовусистему драконів, зовнішній вигляд; будову голови та органи для вивергання полум’я. Чарівні дракончики всередині яйця жахливо нагадують ілюстрації з внутрішньоутробного розвитку людини.

Видавці чесно зізнається, що «ми не мали можливості переконатися, чи жив доктор Ернест Дрейк у лісі святого Леонарда і чи він написав книгу” Драконознавство “. «Тому ми не можемо ні підтвердити, ні спростувати правдивість викладеного». Для тих, хто сумнівається, поруч розташоване факсимільне відтворення бібліотечної картки доктора, з адресою, фотокарткою та особистим підписом Ернеста Дрейка.

Втім, ідея екранізації є більш комплексною та широкою. У центрі сюжету буде група драконознавців, які прагнуть перешкодити амбітному лиходієві одержати контроль над живими драконами з метою знищення людства.

Терміни робіт над проектом поки не уточнюються.

“Драконознавство” українською виходило у видавництві “Махаон-Україна”.

 

За матеріалами Новости литературы