Польща хоче співпрацювати з Україною для збереження спільної культурної спадщини

Посол Польщі в Україні Генрик Літвін зазначає необхідність співпраці з Україною у сфері збереження спільної культурної спадщини. Про це він сказав в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня».

«Справді, є спільна культурна спадщина – твори великих майстрів, створені саме на цих територіях за часів існування першої Речі Посполитої… Це – наші спільні традиції, це – наша спільна культура. Щоб найкраще зберегти врятовані у важкі часи скарби, слід працювати тільки разом», – вважає посол.

Він також відзначив необхідність співпраці з Бєларуссю в цьому напрямку, підкресливши, що Польща, Україна та Бєларусь належать до найбільш нещасних країн Європи, які в ході Другої світової війни втратили багато культурних цінностей.

У минулому році Україна і Польща збиралися обмінятися пам’ятниками, щоб закреслити неприємне минуле. Так, президент Польщі запропонував українському колезі відкрити на Волині пам’ятник полякам, убитим членами УПА. А в польському селі повинен був з’явитися пам’ятник українцям, убитим поляками.

Newsru